środa, 11 czerwca 2014

Hello Berlin!

 Berlin zawsze był dla mnie miastem zagadką. Nie umiałam go sobie nigdy w żaden sposób wyobrazić, aż do momentu gdy kiedyś, przypadkiem przełączając kanały w telewizji trafiłam na film kręcony w Berlinie...zauroczyłam się niezwykłością i pięknem tego miasta, pomyślałam: Muszę tam pojechać!
Już na miejscu wszytko się zgadzało. Berlin rzeczywiście jest innym miastem, wydaje mi się  jednak, że  nie każdemu ta 'inność' będzie odpowiadała i nie każdy będzie się tu dobrze czuł. To co mi najbardziej przeszkadzało to pewnego rodzaju chaos i niechlujstwo, które dało się zauważyć na brudnych ulicach, pooblepianych wlepkami słupach i dziwnym ubiorem Niemców. Spacerując po Belinie nie da się nie zauważyć mnogości różnych kultur i religii, to wszytko sprawia, że miasto nabiera charakteru i moim zdaniem zyskuje na atrakcyjności. Oprócz tego, zacierając historyczne stereotypy, muszę przyznać, że Niemcy mimo tego, że z zewnątrz sprawiają wrażenie oziębłych i obojętnych są niesamowicie pozytywnym i serdecznym narodem. Każdego wieczoru ulice Berlińskie budzą się do życia, a miasto wydaje się być jeszcze bardziej barwne...
Podczas kilku długich spacerów, na które wybraliśmy się z Kamilem ciągle szukałam tych  fascynujących miejsc z filmu..i czułam się trochę zawiedziona, bo zamiast tego na drodze stawały mi rozkopane ulice i remontowane budynki lub przebudowy. Okazało się, że bez sensu szukać daleko, bo to co najpiękniejsze jest w zasięgu ręki... dzielnica w której mieszkaliśmy pokazała nam najpiękniejsze zakątki i perełki Berlina. Zapraszam na długą fotorelację, miejsc, które zapadły w pamięć i będą kojarzyć się z tym 'pięknym Berlinem' :)
11 komentarzy:

 1. W Belinie nie byłam, ale w Niemczech bardzo mi się podobało

  OdpowiedzUsuń
 2. Ideal look and beautiful city. Love those nooks :) xoxo

  www.ysilacosafunciona.com

  OdpowiedzUsuń
 3. W jakiej dzielnicy mieszkałaś? Trafiłaś na zły czas, Unter den linden, ulica-wizytówka Berlina jest rozkopana.. Ale że Berlin brudny? W życiu się nie zgodzę, to jedno z dwóch najbardziej zadbanych miast w jakich byłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiscie Berlin na Twoich zdjeciach jest taki autentyczny, prawdziwy..Kolorowe plakaty przenikaja sie z brudnymi ulicami - pewnie klimat tak do konca mozna poczuc tylko bedac tam. Mnie ciagnelo zawsze ku Bawarii..zobaczyc piekne lasy i czyste jeziora, moze kiedys bedzie mi dane:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niemcy to ogółem piękne państwo tylko trzeb się przyjżeć.
  Też zawsze chciałam jechać do Berlina może się uda ; >
  Genialne zdjęcia !

  Zapraszam do Siebie
  http://enoughsimplytobelieve.blogspot.com/
  Miłego dnia; )

  OdpowiedzUsuń
 6. cudowne zdj i cudowna ty :))

  http://www.kefashionsisters.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę koniecznie się tam udać, bo Berlin jest miastem cudownym <3

  OdpowiedzUsuń
 8. zazdroszczę, piękne zdjęcia ;)
  http://dreamaboutvogue.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Byłam kilka razy w Berlinie, jest wspaniały ;)

  http://valentinemarierose.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy może pamietasz tytuł tego filmu?:) Swietne zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń